נכתב על ידי:

מהם החזרי מס לשכירים ומי זכאי להם

מהם החזרי מס לשכירים?

החזר מס לשכיר זהו מצב שבו עובד שכיר שילם לאורך השנים יותר מס ממה שאמור היה לשלם. באמצעות הגשת בקשה להחזר מס (דוח שנתי) אותו אדם למעשה דורש את החזר המס ששולם ביתר בעבר. ההחזר, במידה ויאושר, יועבר לחשבון הבנק של השכיר בתוספת ריבית של 4% והפרשי הצמדה.
בשונה מעצמאי, אדם שכיר אינו מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ועל כן החזרי מס, ככל שמגיעים לו, אינם מועברים מידי שנה באופן אוטומטי אלא רק לאחר הגשת הדוח השנתי ואישורו על ידי פקיד שומה.
החזרי מס ניתן לדרוש עבור שש השנים שקדמו לשנת הגשת הבקשה להחזר. כלומר, בשנת 2014 ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור השנים 2008-2013. לגבי שנים ישנות יותר, לא ניתן לקבל החזר בגינן מאחר והתיישנו. 

אילו שכירים זכאים להחזרי מס?

תנאי סף לקבלת החזר מס הינו תשלום מס בפועל. שכיר שלא מגיע לסף המס, כלומר, אינו משלם מס על משכורתו, אין מה להחזיר לו. פקודת מס הכנסה קובעת שורה של הקלות, פטורים וזיכויים לציבור השכירים. המקרים הנפוצים ביותר בגינם שכירים נמצאים זכאים להחזר מס הינם:
•    החלפת מקומות עבודה לאורך השנים הרלוונטיות המלווה בשינוי בשכר.
•    חופשות ללא תשלום ותקופות אבטלה.
•    הארכת חופשות לידה בתקופה נוספת ללא תשלום.
•    נקודות זיכוי להן זכאי השכיר ומסיבות שונות לא ניתנו לו במסגרת תלוש השכר (נקודות זיכוי בגין ילדים, תארים אקדמאיים, מצב בריאותי של השכיר או בני משפחתו הקרובה וכו').
•    תרומה למוסדות מוכרים לצרכי מס.
•    הפקדות לביטוחי חיים וקופות גמל באופן עצמאי, שלא דרך המעביד.
•    קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווחים.

אני נכנס לאחת הקטגוריות בגינן שכירים עשויים להיות זכאים להחזר מס, מה עלי לעשות?

זיהיתם כי אחד או יותר מהסממנים להחזר מס מתקיימים אצלכם ואתם מעוניינים להגיש בקשה להחזר מס. בשלב הראשון, עליכם לרכז את המסמכים והטפסים הרלוונטיים למילוי הבקשה (טפסי 106 לשנים הרלוונטיות, אישורים שנתיים מהבנקים, חברות הביטוח וביטוח לאומי וכו').

 

לאחר שלב איסוף המסמכים עליכם למלא את הנתונים בדוח השנתי ולהגישו לפקיד השומה הקרוב לאזור מגוריכם. לאחר שתאושר הבקשה (בדרך כלל לאחר שלושה עד תשעה חודשים) יועבר החזר המס ישירות לחשבון הבנק שלכם.

חשוב להדגיש כי, מומלץ מאד להיוועץ באיש מקצוע טרם הגשת הדוח השנתי לפקיד השומה וזאת משני טעמים עיקריים:

הראשון, מרגע שהוגשה הבקשה להחזר מס אין דרך חזרה. כשם שהבקשה עשויה לגלם החזר מס היא עשויה גם לגלם חבות מס ועל כן, חשוב שנדע מראש מה תהיה התוצאה ובהתאם נחליט האם להגיש את הבקשה או לא.

 השני, גם אם מגיע לנו החזר מס, חשוב שנוודא כי הדוח שאנו מגישים ממצה את מלוא זכויותינו. פקודת מס הכנסה הינה אחת החקיקות המורכבות ביותר שיש במדינת ישראל ועל כן, רק איש מקצוע המתמחה בנושא יוכל להעניק לכם את הביטחון שהדוח שהגשתם ממצה את מלוא זכויותיכם.

מה הסיכוי שמגיע לי החזר מס ובאיזה סכום מדובר?

מניסיוננו, המבוסס על טיפול  באלפי שכירים במשק, למעלה מ 80% מהשכירים המשלמים מס הכנסה על משכורתם נמצאים זכאים להחזר מס. כמו כן, החזר המס הממוצע לשכיר עומד על כ 12,000 ש''ח.

צור איתנו קשר עוד היום ותוכל להצטרף לאלפי השכירים שכבר מימשו בעזרתנו את זכאותם להחזר מס.
לפרטים חייג - 077-4560161 או מלא פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

רוצה לקבל את כספך בחזרה?

מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

השירות רלוונטי למשתכרים מעל ל- 6,000 ש''ח בלבד
*שדה חובה