נכתב על ידי:

החזר מס במסלול המהיר

שטרות-כסף-עם-מחשבון

ישנן סיבות רבות ומגוונות לקיומה של זכאות להחזר מס אצל עובדים שכירים כגון החלפת מקומות עבודה, חודשים ללא עבודה במהלך השנה, הארכת חופשת לידה, עבודה בשני מקומות או יותר במקביל ועוד. בשונה מעצמאי, עובד שכיר אינו מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ועל כן סביר שיעשה זאת רק כאשר יעריך שמגיע לו החזר מס. חשוב להדגיש כי בקשה להחזר מס ניתן להגיש בגין 6 שנות המס שקדמו לשנת הגשת הדוח. כלומר, בשנת 2014 ניתן להגיש בקשה להחזר מס בגין השנים 2008-2013. במאמר זה ננסה לסקור את הליך הגשת הבקשה להחזר מס ואת הנושאים שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת. 

אני חושב שמגיע לי החזר מס. מה עלי לעשות?

ראשית, חשוב להבין שעצם קיומם של סממנים להחזר מס כגון החלפת מקומות עבודה, חודשים ללא עבודה לאורך השנה וכו' אינו מהווה תעודת ביטוח שאכן במקרה הנדון צפוי החזר מס ולא חבות מס. נישומים רבים מניחים כי הגשת הבקשה להחזר מס יכולה רק להיטיב איתם ואינם מודעים לעובדה שכשם שהם עשויים להיות זכאים להחזר מס הם גם עשויים למצוא עצמם במצב של חבות מס. לכן, מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע טרם הגשת הבקשה להחזר מס.

לאחר שווידאנו שאנו נמצאים במצב עולם של קבלת החזר, צריך לוודא שיש בראשותנו את כל המסמכים הרלוונטיים כגון, טפסי 106 מכל המעסיקים לשנים הרלוונטיות, טפסי 867 מהבנקים ו/או הברוקרים כאשר יש תיק ני"ע, אישורים שנתיים לצרכי מס מחברת הביטוח על הפקדות לביטוחי חיים, אישורים שנתיים מביטוח לאומי על דמי אבטלה, דמי לידה וכו' וכן טפסים נוספים בהתאם לעניין. חשוב לזכור שהטפסים שאנו מרכזים יצורפו לבקשה להחזר מס אך גם ישמשו בסיס למילוי הדוח ובמידה ולא יהיו ברשותנו כל הטפסים הרלוונטיים,  הדוח שנמלא יהיה לא מדויק ועשוי להיווצר פער בין התוצאה שצפינו לתוצאה בפועל.

לאחר שאספנו את כל הטפסים הרלוונטיים, יש לגשת לשלב מילוי דוח המס או כפי שנהוג לכנותו- בקשה להחזר מס. בשלב זה מומלץ מאד להיוועץ ברואה חשבון טרם הגשת הדוח וזאת משני טעמים עיקריים:
•    לוודא כי הדוח המוגש משקף את מלוא ההחזר המגיע לנו. 
•    לוודא כי הדוח מולא כנדרש ברמה הטכנית בכדי למנוע עיכובים בקבלת ההחזר.

במידה ואני זכאי להחזר, תוך כמה זמן אקבל אותו ממועד הגשת הבקשה להחזר מס?

לרוב, מס הכנסה מעביר את ההחזר תוך שלושה חודשים ממועד הגשת הדוח. יחד עם זאת, יתכן ולאחר בדיקה ראשונית של הדוח יעלו לפקיד הבודק שאלות שיבקש לברר עם הנישום או עם המייצג שלו ובנוסף, יתכן שהפקיד יבקש לקבל מסמכים נוספים. במקרים אלו סביר להניח שמשך הזמן עד לקבלת ההחזר יתארך.

כיצד תוכלו לפשט את ההליך ולוודא שקיבלתם את מלוא ההחזר המגיע לכם במשך הזמן הקצר ביותר?

הליך הגשת הבקשה להחזר מס הינו הליך הכולל התמודדות עם הבירוקרטיה הישראלית ועל כן עשוי להיות במקרים מסוימים מתיש.
 

logo

ב"שהם שירותים פיננסיים" פיתחנו שיטת עבודה ייחודית השמה את הלקוח במרכז. כל לקוח מלווה על ידי מנהל תיק אישי העוקב מקרוב אחר התקדמות התהליך, מסייע ככל שנדרש ומהווה עבור הלקוח כתובת אחת לכל שאלה או בעיה. בדרך זו, אנו מצליחים לפשט עבור לקוחותינו את התהליך ולהעניק להם שירות מקצועי, יעיל ומהיר, תוך מקסום גובה החזר המס המגיע להם.

 בשלב הראשון, תערכו שיחה ראשונית עם נציג מקצועי שמטרתה לזהות את כל הסממנים שבגינם אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס.

לאחר השיחה נבקש מכם להעביר לנו שורה של מסמכים בהתאם לנסיבות הספציפיות שלכם. במקרים בהם חלק מהמסמכים אינם ברשותכם, אנשינו יסייעו לכם להשיגם. במקרים בהם המעביד אינו קיים יותר או שאינו משתף פעולה (למרות שמחויב על פי חוק), ננחה אתכם כיצד לפעול.

 לאחר שכל החומר מגיע אלינו, הוא יועבר לאחד מרואי החשבון שלנו שיבצע בדיקת זכאות להחזר מס ללא כל עלות. במסגרת הבדיקה, מגבש רואה החשבון את אסטרטגיית המס הנכונה ביותר עבור הלקוח במטרה למקסם את גובה ההחזר המגיע לו. לאחר בדיקת רואה החשבון יועבר התיק לרואה חשבון נוסף שיסקור את התיק ויאשר את מסקנות רואה החשבון שערך את הבדיקה.

 לאחר מכן, מנהל תיק הלקוח יצור קשר עם הלקוח ויעדכן לגבי הממצאים, לרבות גובה ההחזר הצפוי. במידה ונמצא כי הלקוח זכאי להחזר מס, נקבל את אישורו להגשת הדוח ומכאן יחל ליווי של ההליך מול רשויות המס. אנשי המקצוע שלנו מחוברים למחשבי רשות המיסים (שע"מ) ומעודכנים באופן שוטף בסטטוס התיק. במידה ועולות שאלות מצד מס הכנסה אנו מגיבים בשם הלקוח ופועלים להעברת ההחזר בהקדם האפשרי. 

לסיכום, חשוב להדגיש כי הליך הגשת הבקשה להחזר מס אינו הליך טכני בלבד. בכדי לוודא כי אנו מקבלים את ההחזר המקסימלי ולהימנע מטעויות שעלולות לעלות לנו לא מעט כסף, עלינו להסתייע באנשי מקצוע מנוסים בתחום. 
כשם שלא מומלץ לנהל הליך משפטי ללא ייצוג עורך דין כך לא מומלץ לפנות לרשויות המס ללא ייצוג של רואה חשבון.

צור איתנו קשר עוד היום ותוכל להצטרף לאלפי השכירים שכבר מימשו בעזרתנו את זכאותם להחזר מס.
לפרטים חייג - 077-4560161 או מלא פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

רוצה לקבל את כספך בחזרה?

מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

השירות רלוונטי למשתכרים מעל ל- 6,000 ש''ח בלבד
*שדה חובה