נכתב על ידי:

כתבות

החזרי מס בגין נקודות זיכוי על ילדים

נושא נקודות הזיכוי בגין ילדים מהווה את אחת מהסיבות הנפוצות ביותר להחזר מס. פעמים רבות עובדים שכירים אינם מקבלים את כל נקודות הזיכוי המגיעות להם בגין ילדים, אם כי שכחו לעדכן את המעביד על שינוי בסטטוס המשפחתי, אם כי לא נתנו תשומת לב מספקת למילוי הנתונים בטופס 101 אותו נדרשים להעביר בראשית כל שנה למעביד ואם כתוצאה מטעות טכנית של מחלקת השכר.

המשך לקרוא

החזר מס לעובדי הייטק

הנתונים מלמדים אותנו כי למעלה מ- 80% מהשכירים המשלמים מס הכנסה זכאים להחזר מס. נתון זה מתייחס לכלל אוכלוסיית השכירים המגיעים לסף המס. כאשר אנו באים לבחון את סקטור עובדי ההייטק באופן ספציפי, אנו רואים כי נתון זה עובר את רף ה 90%.

המשך לקרוא

אילו שכירים חייבים בהגשת דוח שנתי למס הכנסה?

ככלל, החובה להגיש דוח שנתי למס הכנסה הינה רחבה מאד וחלה כמעט על כל השכירים בישראל וזאת מכוח סעיף 131 לפקודת מס הכנסה. יחד עם זאת, בהתאם לסעיף 134א לפקודה, רשאי שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, לפטור שכירים מסוימים מחובת הגשת הדוח השנתי

המשך לקרוא

החזר מס במסלול המהיר

שנן סיבות רבות ומגוונות לקיומה של זכאות להחזר מס אצל עובדים שכירים כגון החלפת מקומות עבודה, חודשים ללא עבודה במהלך השנה, הארכת חופשת לידה, עבודה בשני מקומות או יותר במקביל ועוד. בשונה מעצמאי, עובד שכיר אינו מחויב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ועל כן סביר שיעשה זאת רק כאשר יעריך שמגיע לו החזר מס. חשוב להדגיש כי בקשה להחזר מס ניתן להגיש בגין 6 שנות המס שקדמו לשנת הגשת הדוח. כלומר, בשנת 2014 ניתן להגיש בקשה להחזר מס בגין השנים 2008-2013. במאמר זה ננסה לסקור את הליך הגשת הבקשה להחזר מס ואת הנושאים שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת. 

המשך לקרוא

האם אני זכאי להחזר מס?

אם גם אתם שמעתם על חבר או מכר שכבר קיבלו החזר מס, אתם וודאי שואלים את עצמכם האם גם אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס. במאמר זה ננסה להעניק לכם כלים שיאפשרו לכם להעריך את הסיכוי שגם אתם זכאים להחזר מס וכן דגשים להליך. יחד עם זאת, חשוב לזכור שרק בדיקה מדויקת של איש מקצוע תוכל לאפשר לכם לדעת מראש האם גם אתם זכאים להחזר מס.

המשך לקרוא

 

כיצד להרוויח כסף מהפסדים בבורסה?

לרוב, הפעילים בשוק ההון מודעים לעובדה כי מדובר בפעילות שיש עמה סיכון להפסד. יחד עם זאת, לא כולם מודעים לעובדה כי הפסדים שנוצרים בשנה מסוימת עשויים לשמש בעתיד לצורך הפחתת חבות המס בשנים בהן יהיו רווחים.  במאמר זה ננסה לסקור את התהליך שעליכם לבצע בכדי שתוכלו לקבל חלק מההפסדים שלכם בחזרה, באדיבות מדינת ישראל.

המשך לקרוא

מהם החזרי מס לשכירים ומי זכאי להם?

החזר מס לשכיר זהו מצב שבו עובד שכיר שילם לאורך השנים יותר מס ממה שאמור היה לשלם. באמצעות הגשת בקשה להחזר מס (דוח שנתי) אותו אדם למעשה דורש את החזר המס ששולם ביתר בעבר. ההחזר, במידה ויאושר, יועבר לחשבון הבנק של השכיר בתוספת ריבית של 4% והפרשי הצמדה.

המשך לקרוא

צור איתנו קשר עוד היום ותוכל להצטרף לאלפי השכירים שכבר מימשו בעזרתנו את זכאותם להחזר מס.
לפרטים חייג - 077-4560161 או מלא פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

רוצה לקבל את כספך בחזרה?

מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

השירות רלוונטי למשתכרים מעל ל- 6,000 ש''ח בלבד
*שדה חובה