נכתב על ידי:

שאלות ותשובות

מי זכאי להחזר מס?

כל שכיר ששילם מס הכנסה על הכנסתו מעבודה במהלך אחת או יותר משש השנים שקדמו לשנת הגשת הבקשה להחזר מס ואשר בבדיקה פרטנית נמצא כי שילם מס ביתר. הסיבות לקיומה של זכאות להחזר מס הינן רבות ומגוונות. לרוב, נובע הדבר מהעובדה שהמעסיק אינו מודע לכל הטבות המס המגיעות לכל עובד ועובד. במקרים רבים התוצאה עשויה להיות תשלום מס ביתר על ידי העובד.   

האם אני יכול להגיש בעצמי את הבקשה להחזר מס?

התשובה היא כן אבל הדבר אינו מומלץ. טרם הגשת הדוח, מומחי המס שלנו מבצעים בדיקה פרטנית ובונים אסטרטגיה מתאימה ללקוח. בנוסף, אנשינו מחוברים למחשבי רשות המיסים כך שבאפשרותם לבדוק את מצב החשבון שלך במס הכנסה טרם הגשת הדוח. הגשת הדוח בעזרת אנשי מקצוע מתאימים תאפשר מיקסום ההחזר ומניעת תקלות אשר תוצאתן עשויה להיות תשלום מס.                   

כיצד מתקבל החזר המס?

לאחר הגשת הדוח ובדיקתו על ידי הגורמים הרלוונטים ברשויות המס, יועבר החזר המס ישירות לחשבון הבנק שלך. על פי חוק, פרק הזמן המקסימלי להעברת ההחזר לחשבונך הינו 90 ימים. לרוב, פרק הזמן בפועל קצר יותר.                   

מדוע יש להגיש את הבקשה עבור שני בני הזוג?

לפי חוק מס הכנסה, דו"ח המוגש עבור אחד מבני הזוג הנשוי יוגש גם עבור בן הזוג השני. לא ניתן להגיש דוח רק עבור אחד מבני הזוג.                   

האם הגשת הבקשה להחזר מס תוביל לפתיחת תיק במס הכנסה ותקשורת רציפה מול רשויות המס גם בעתיד?

התשובה היא לא. הגשת הבקשה להחזר מס אינה יוצרת קשר קבוע עם רשויות המס גם בשנים הבאות.                   

האם הגשת הדוח עשויה להוביל לכך שבסופו של דבר אדרש לתשלום מס?

אנשי המקצוע שלנו יערכו איתך שיחה ראשונית במהלכה תשאל מספר שאלות ובסופה תתבקש להעביר מסמכים מסויימים כגון טפסי 106. על בסיס תשובותיך והמסמכים שתעביר, אנשינו יערכו בדיקת זכאות פרטנית ומדוייקת. במידה ותמצא חייב בתשלום מס, אנשינו יצרו איתך קשר בכדי שתחליט האם להגיש את הדוח. במידה ותחליט שלא להגיש את הדוח המסמכים שהעברת יושבו לך ולא תחוייב בשכר טרחה.                    

 

אילו שכירים חייבים בהגשת דוח מס?

ככלל, החובה להגיש דוח מס הינה רחבה מאד וחלה כמעט על כל השכירים בישראל. יחד עם זאת, שר האוצר התקין תקנות הפוטרות את מרבית השכירים מהגשת הדוח. המקרים העיקריים שאינם פטורים הינם:

  א. הכנסה ממשכורת בסכום העולה על 650,00 ש''ח בשנה.
  ב. הכנסה מדמי שכירות בסכום העולה על 337,000 ש''ח בשנה.
  ג. הכנסה מריבית בסכום העולה על 644,000 ש''ח בשנה.
  ד. הכנסה ממכירת ניירות ערך הנסחרים בבורסה בסכום העולה על 811,560 ש''ח בשנה, חלף סך של 1,857,000 ש''ח בשנה טרם התיקון לתקנות שנכנס לתוקף ביום 7 באוגוסט 2014.

יצוין כי תקרות הסכומים האמורים מתייחסות לשנים 2013 ואילך. כמו כן, הן יחולו על כל אחד מבני הזוג בנפרד במידה והם זכאים לחישוב נפרד. עוד יצוין כי פקיד השומה יכול לחייב כל נישום להגיש דוח מס לשנה מסוימת אם מצא לנכון לעשות זאת, גם אם הנישום פטור מהגשת דוחות על פי התקנות. בנוסף, נישום החייב בהגשת דוח מס ישדר אותו באופן מקוון קודם הגשתו לפקיד שומה.

האם בני זוג פרודים אך לא גרושים צריכים להגיש דוח הכולל את הכנסות שניהם?

התשובה היא לא.
יש לציין זאת בחלק ב ע"י סימון המשבצת הרלוונטית ולצרף טופס 4440 חתום.

 

מיהו בן הזוג הרשום?

ככלל, בן הזוג הרשום הוא בן הזוג לו יש את ההכנסה הגבוהה יותר מבין בני הזוג.

צור איתנו קשר עוד היום ותוכל להצטרף לאלפי השכירים שכבר מימשו בעזרתנו את זכאותם להחזר מס.
לפרטים חייג - 077-4560161 או מלא פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

רוצה לקבל את כספך בחזרה?

מלא את פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.

השירות רלוונטי למשתכרים מעל ל- 6,000 ש''ח בלבד
*שדה חובה